PŘEHNANÁ ÚZKOST

  • Čekanka obecná

Kdy užívat: Vyžadujete čas a pozornost ostatních; držíte se emočních svazků, které již pominuly; činí vám potěšení neustále komentovat, opravovat a kritizovat; cítíte se trošku opomíjení, přehlížení a zranění; stáváte se rozčílenými  a zahořklými, pokud se vám nedostává lásky a pozornosti.

Čeho by měla léčba dosáhnout: Léčivo pomáhá tím, že utlumí vaši samolibost a sobecké touhy. Namísto toho budete schopni rozdávat lásku ostatním bez očekávání  nějaké protihodnoty.

 

  • Sporýš lékařský

Kdy užívat: přílišná chuť do života a oddanost; posedlost vlastními názory s naprostým vyloučením názorů ostatních; smysl pro spravedlnost vedoucí k fanatismu; nadbytečná energie; přehánění věcí; vznik nervového napětí bez uvolnění.

Čeho by měla léčba dosáhnout: Sporýš zvýší pružnost mysli, takže budete schopni zohlednit i názor ostatních, místo toho, co byste slepě obhajovali svůj vlastní. Pomůže vám to určit hranice snažení, takže si konečně budete moci najít čas na odpočinek a relaxaci.

 

  • Vinná réva

Kdy užívat: Dominance a nepružnost; snaha tyranizovat ostatní; ponižování ostatních a ignorování jejich názorů; nucení ostatních podrobit se vašim požadavkům.

Čeho by měla léčba dosáhnout: Esence pomáhá vyvést do popředí pozitivní kvality révy. To  znamená, že můžete plně využít přirozenou moudrost a respekt, který máte, abyste působili příkladem a ne silou.

 

  • Buk lesní

Kdy užívat: Nesouhlas s názory jiných; netolerance vůči jejich názorům a přáním; neustálá kritika ostatních a všeho, co dělají.

Čeho by měla léčba dosáhnout: Esence vás podpoří v tom, abyste viděli v ostatních to dobré. Dá vám schopnost být tolerantnější a mít pochopení pro okolí. Až budete připraveni ostatním naslouchat, budete vnímat i to, co říkají. Budete s nimi konstruktivně pracovat, místo abyste trávili čas neustálou kritikou jejich domnělých chyb.

 

  • Skalní voda

Kdy užívat: Hrajete si na mučedníka; upíráte si i to nejmenší potěšení v životě; trestáte se za vychýlení z předurčené stezky.

Čeho by měla léčba dosáhnout: Esence podporuje flexibilitu myšlenek. Dodá vám schopnost užít si života klidným způsobem, aniž byste se nějak odklonili od svých ideálů.