Jak esence pomáhají

Cílem kúry je oloupat vrstvy negativních emocí, dokud se neobjeví klíčový problém, který je nutno vyřešit. To je přesně to, čeho dosáhnete užíváním příslušných Bachových esencí. Jejich schopnost způsobuje efekt „loupání cibule“. Jak se odlupuje vrstva po vrstvě, problémy se řeší jeden po druhém. Je to proces sebeobjevování. Co se týká zdraví a léčení, klíč pochází ze znalosti sebe sama. To zahrnuje porozumění svému „vyššímu já“ – spirituální stránce – a všední osobnosti. Pokud se spirituální stránka a všední osobnost odlišují, nastane nerovnováha a vrší se negativní emoce. Může se například ukázat, že žijeme v rozporu s naší vnitřní přirozeností nebo že konáme takové skutky, které rozčilují ostatní a zejména pak nás samotné. Následná vnitřní nerovnováha a emoční zmatek mohou vést ke zhoršení zdraví. Postarejte se o rovnováhu a odstraňte emocionální obtíže, náprava fyzických problémů bude následovat.

Jak řekl doktor Bach, esence jsou jako „překrásná hudba“, jejich účinek nám pomáhá „otevřít kanály na příjem spirituálního já“, čímž podporují a posilují pozitivní emoce, které všichni máme. Doprovodí nás k navození naší rovnováhy, pocitu harmonie a celistvosti. Budeme snáze pracovat s našimi emocemi a ucítíme, že náš život i s jeho překážkami je krásný a stojí za to ho žít.

Není důležité kolikrát spadneme, ale kolikrát se postavíme a najdeme smysl svého života. Zdraví a láska je to nejcennější, co člověk může mít. Proto hledejme sami sebe, milujme sami sebe a budeme schopni podělit se s našim okolím o naši radost a smích.